Uczniowie klas 1-3 mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje związane ze świętem Halloween. W klasach odbyły się różne konkursy i zabawy.
Nie obyło się bez halloween'owych strojów.
Oto obszerna fotorelacja
Uczniowie klas 1-3 mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje związane ze świętem Halloween. W klasach odbyły się różne konkursy i zabawy.
Nie obyło się bez halloween'owych strojów.
Oto obszerna fotorelacja
Poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentował dzisiaj naszą społeczność podczas uroczystości na grobie Tomasza Janty - jednego z powstańców walczących o polskość Śląska.
"Spieszmy się kochać ludzi..." 27 pażdziernika 2021r. uczniowie kl.2c w ramach lekcji religii odwiedzili cmentarz. Był to czas refleksji i zadumy.
To był wycieczkowy czas! Klasa 1c i 2c w poniedziałek wyruszyła na poszukiwanie przygód, natomiast klasa 1a i 1b nie czekając długo - już we wtorek ruszyła w ślad za kolegami i koleżankami ze szkoły. Odwiedziliśmy Zagrodę Edukacyjna Zosia w Bieruniu, gdzie w przyjaznej atmosferze poznaliśmy przeróżne ciekawostki ze świata zwierząt, szczególnie strusi, które mogliśmy poobserwować na żywo. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bardzo przyjazne kozy i owieczki, które można było nakarmić pokarmem przygotowanym przez gospodarzy. Głównym punktem programu było jednak kiszenie kapusty. Poznaliśmy techniki i sami przygotowaliśmy swoje słoiki z kapustą do zakiszenia. To był zdecydowanie dzień pełen przygód:)
W dniu 19 października 2021r. klasa 8a ze Szkoły Podstawowej wzięła udział w Wystawie organizowanej przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, pt: Rafineria w ogniu 1971. Prelekcja oraz całość wystawy, to refleksyjne spotkanie z uczestnikami akcji ratowniczej w Czechowicach-Dziedzicach. Świadkowie tamtych dramatycznych wydarzeń opowiedzieli o swoich osobistych odczuciach z tamtych dni. Jak stwierdzili, upływ czasu nie sprawił, że wspomnienia wyblakły. Wspominali swoich kolegów, młodych ludzi, którzy zgłaszali się na ochotnika do - jak się okazało - najtrudniejszej akcji ratowniczo-gaśniczej w ich życiu. Blisko 40 młodych ludzi (najmłodszy miał 17 lat) zginęło próbując nieść pomoc i ugasić pożar zbiorników z ropą naftową.
Autorem wystawy, jak i głównym narratorem tych wydarzeń był pan Dariusz Falecki, długoletni pracownik Muzeum Miasta Mysłowice. W spotkaniu organizowanym przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach wzięli udział również Wojewódzki Komendant PSP w Katowicach oraz Komendant PSP w Mysłowicach.
Uczniowie klas ósmych wzięli dzisiaj udział w spotkaniu z przedstawicielami urzędu miasta i straży miejskiej. Głównym tematem spotkania były liczne dewastacje, do których dochodzi w naszym mieście, przyczyny i skutki niszczenia mienia publicznego. Gośćmi specjalnymi spotkania byli zawodnicy rugby z naszej, mysłowickiej drużyny Hegemon. Zawodnicy zaproponowali ciekawą alternatywę na popołudniowa nudę. Zachęcali młodzież naszej szkoły do aktywnego spędzania czasu prezentując zasady gry w rugby i angażując w pokazy uczniów.
Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 13 października 2021r. W akademii wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców i uczniów. Swą obecnością uroczystość uświetnili pan wiceprezydent Mateusz Targoś oraz naczelnik Wydziału Edukacji pani Anita Kukułka.
Nie obyło się bez krótkich przemówień i serdecznych życzeń. Grupa nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych została nagrodzona za swą pracę nagrodami dyrektora szkoły. Ale i tak wszyscy niecierpliwie czekali na część artystyczną. W tym roku młodzi aktorzy z klasy 8c zaprosili do powtórki z lekturki, prezentując na szkolnej scenie bardzo współczesna wersję "Balladyny". Za część teatralną przedstawienia odpowiadała pani Ksymena Paździor-Mucha, za część muzyczną- pani Ewa Brzezina.
Jeszcze raz życząc wszystkim pracownikom szkoły wszystkiego co najlepsze z okazji ich święta, zapraszamy do krótkiej fotorelacji z akademii.
Miniony czwartek był dla pierwszoklasistów wyjątkowym dniem - właśnie 7 października 2021r. stali się prawowitymi uczniami naszej szkoły. Emocji było sporo, ale młodzi artyści świetnie się spisali - mówili wiersze, śpiewali piosenki czym zasłużyli na gromkie brawa. Uwieńczeniem występów było pasowanie na uczniów z rąk Pani wicedyrektor. Brawo pierwszoklasiści
Uczniowie klas czwartych, podczas edukacji regionalnej, powoli poznają historię regionu i miasta. Ubiegłotygodniowa lekcja poświęcona herbowi miasta zamieniła się w zajęcia praktyczne - każdy uczeń wykleił swój herb Mysłowic. A oto owoce ich pracy:
W tym roku mija 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasza szkoła aktywnie włącza się do obchodów tego wydarzenia biorąc udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”.
W Miejskiej Bibliotece nr 7 w Mysłowicach odbyło się dzisiaj spotkanie z Krzysztofem Piersą, na które została zaproszona klasa 8c. Krzysztof Piersa to autor poradników "Komputerowy ćpun", "Trener Marzeń" oraz serii fantastycznej "Kosmiczne Bobry". Z pisarzem, który jest również terapeutą uzależnień, uczniowie rozmawiali o książkach, zainteresowaniach i o tym jak nie dać się wciągnąć w świat gier komputerowych.
Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
5 pażdziernika 2021r.lekcje w terenie. Klasy 2c i 3b udaly się na zajęcia do Centralnego Muzeum Pożarnictwa.
W ramach wojewódzkiej akcji informacyjnego-edukacyjnej WIRUSOOCHRONA w kl.2c zorganizowano TYDZIEŃ ZDROWIA. W trakcie zajęć dzieci utrwalały nawyki prozdrowotne i pogłębiały wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym. Uczniowie przygotowali ulotki informacyjne i zdrowe przekąski, uczyli się jak skutecznie myć ręce, brali udział w higienicznych eksperymentach, słuchali słuchowiska radiowego, spacerowali. Zakończeniem pracowitego tygodnia było uzyskanie przez każdego ucznia oznaki CZYŚCIUCHOWEJ AKADEMII. Gratulacje!
26 września 2021r. przypada Europejski Dzień Języków Obcych. My świętowaliśmy cały tydzień. Niemal każda klasa w inny sposób. Najtrudniejszy był oczywiście wybór państwa, któremu poświęciliśmy dekoracje i nasze językowe zdolności. Dzień za dniem przybywały w klasach kolejne ozdoby, uczyliśmy się liczyć do dziesięciu w wybranym przez siebie języku, poznawaliśmy kolejne słówka, uczyliśmy się śpiewać, tańczyć, poznawaliśmy potrawy i ciekawostki związane z „naszym” krajem. Każda klasa biorąca udział w projekcie starała się jak mogła, by jej prezentacja wypadła jak najciekawiej. Finał finałów odbył się w ubiegły piątek, 1.10. Przedsmak naszych zmagań już widzieliście w postaci prezentacji klas 2b, 2c, 3a i 3c. Przed Wami podsumowanie Tygodnia Europejskich Języków Obcych. Zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji z naszej językowej zabawy.
Kolorowe skarpetki, koszulki, krawaty, babeczki, ciasteczka, wafelki, kubki, dyplomy i mnóstwo innych ciekawych pomysłów na świętowanie Dnia Chłopaka zaprezentowały nasze pomysłowe dziewczyny. Oto jak się bawiła nasza szkoła w tym wyjątkowym dla chłopców dniu 30 września
Klasy 2a, 2b, 3a, 3b oraz 3c wybrały się na wycieczkę na Jurę Krakowsko- Czestochowską, gdzie w 4 blokach tematycznych uczestniczyli w różnych aktywnościach. Na zajęciach z łucznictwa doskonalili umiejętności strzeleckie. Turniej łuczniczy był pełny rywalizacji. Na zajęciach Bushcraft dzieci samodzielnie tworzyły ciasto oraz wypiekały podpłomyki, które z czekoladowym kremem smakowały rewelacyjnie Trzeci blok aktywności to szachy wikingów czyli Kubb, gra krajów skandynawskich ucząca zręczności i celności. I ostatni z bloków to zwiedzanie rezerwatu Góra Zborów, poznanie wyżyny, skał wapiennych i gra terenowa. Zadowolone twarze dzieci to największa nagroda!
International Dot Day! w klasach I-III !
Powered by aSc EduPage